f-page) a optymalizacją stron (ang. on-page), choć często wyrażenia te mogą być używane zamiennie. Pierwszy z terminów odnosi się do działań prowadzonych poza docelową witryną (np. Link building), zaś optymalizacja w takim kontekście oznacza działania prowadzone bezpośrednio na stronie internetowej (wpływające na jej budowę, treść i strukturę).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
E-marketing, a zwykły marketing
W dzisiejszej dobie internetu mogłoby się wydawać, że tradycyjne reklamy i zwykły marketing są już przeżytkiem. Nie jest to jednak prawdą, zarówno internetowe, jak i zwykłe metody marketingowe są ciągle używane przez ludzi chcących wypromować daną rzecz, usługę, przedmiot. Przeglądając strony internetowe co rusz napotykamy na różne rodzaje reklam, tak samo ma się sprawa w codziennym życiu. Jadąc drogą w centrum miast również napotykamy billboardy, czy inne formy reklamowania. Także ulotki ciągle są w użyciu. Jak więc widać reklamy są obecnie nie tylko cyfrowo, jak na przykład w telewizji czy internecie, ale także są ciągle drukowanie na plakatach, ulotkach czy billboardach. Jak więc widać zarówno metody marketingu internetowego jak i zwykłego są ciągle w użytku.
Czym copywriting?
Copywriting jest jednym z wielu działań wchodzących w zakres marketingu internetowego. Mianem copywritera określa się osobę, która zajmuje się właśnie pisaniem odpowiednich tekstów oraz sloganów reklamowych umieszczanych głównie na stronach internetowych, ale nie tylko. Jest to bardzo istotne dla producentów, żeby posiadać odpowiednio zredagowaną informację dotyczącą danego tematu, w celu pozyskania jak największej ilość potencjalnych klientów. Tego typu usługa często idzie w parze razem z projektowaniem strony internetowej oraz jej pozycjonowaniem. Copywriting dotyczy nie tylko stron internetowych, ale również sloganów reklamowych, czy pisania scenariuszy do spotów telewizyjnych, ale ma też związek z e-marketingiem.