ię, że nawet optymalizując stronę i treść osiągnie się całkiem dobre rezultaty, które zaprocentują większym ruchem na stronie www. Należy jednak mieć świadomość z faktu, że nie jest to bardzo często, a jeśli się zdarza – to będą to mało popularne frazy. Jak zwykło się określać w branży – będą to niewielkie frazy, które nie przełożą się na ogromny wzrost ruchu na stronie. Oczywiście nie jest to reguła i czasami zdarzają się tu na szczęście wyjątki.
Czym są etyczne techniki pozycjonowania?
Etyczne techniki pozycjonowania to nic innego, jak wykonywanie takich działań, które są polecane przez twórców stron oraz takie, które są akceptowane przez twórców wyszukiwarek. Istnieje cały szereg takich działań, których zadaniem jest polepszenie pozycji strony w rankingu wyszukiwania. Jedną z popularniejszych technik jest wymiana linków oraz umieszczanie stron w kategoriach tematycznych. Innym działaniem, które może poprawić wyniki wyszukiwania jest usunięcie błędów z kodu strony oraz jego optymalizacja. Również czytelne opisywanie odnośników oraz właściwe opisanie elementów strony jest postrzegane jako etyczna technika pozycjonowania. Te metody są akceptowane przez wyszukiwarki, więc ich stosowanie poprawi pozycję strony.
Facebook czy Google?
W tekście tym zastanowimy się nad tym, co ma większą przyszłość. Czy Facebook i jego serwisy, czy może Google i jego wszelkie usługi marketingu internetowego. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna i wymaga wielu analiz. Według zdecydowanej większości marketerów będzie jednak tak, że oba te giganty utrzymają swoją pozycję. Po prostu rynek podzieli się zarówno na media społecznościowe, gdzie zdecydowaną przewagę ma Facebook (na przykład produkty Google tutaj się nie przyjęły), z kolei wyszukiwarka Google nie ma sobie równych, a Facebook nie jest w stanie zaproponować dobrej wyszukiwarki wewnątrz swojego serwisu.